Materiały do zabezpieczenia i pakowania

Przygotowania do transportu lub przeprowadzki? A może porządki w mieszkaniu, chcąc przewieść nieużywane rzeczy do magazynu? Podpowiemy, jakie materiały do pakowania i zabezpieczenia najczęściej używamy i polecamy, żeby ułatwić pracę oraz zagwarantować, że nic nie ulegnie uszkodzeniu w czasie pakowania, przewozu lub przeprowadzki domu, mieszkania i biura.

Kartony do pakowania

W kartonach jesteśmy w stanie umieścić praktycznie wszystko, zaczynając od książek i dokumentów, przez ubrania i zabawki, po szkło i inne kruche rzeczy. To, jaki karton wybrać, zależy od rodzaju, gabarytów i wagi tych przedmiotów.

Jeżeli pakujemy np. zabawki, dekoracje świąteczne, akcesoria łazienkowe proponujemy karton mniejszych rozmiarów. Ma wymiary od 30x25x20 cm, więc w zupełności wystarczy, aby zapakować dużo małych przedmiotów podczas transportu.

Gdy przedmiotów jest więcej lub są większe, można wybrać karton większy, mierzący w granicach 55x40x40 cm. Zmieści się w nim np. kolekcję płyt, książki, pościele, ubrania czy obuwie.

Cechuje je łatwe zamykanie i otwieranie, przez co nie ulegną od razu zniszczeniu, nawet, jeżeli będą wykorzystane wielokrotnie. Idealnie nadają się do przeprowadzek mieszkań, domów i biur. Wykorzystujemy je również podczas podstawowych usług jak taxi bagażowe podczas przewozu pojedynczych rzeczy.

Folia do pakowania

Folia do pakowania to inaczej folia stretch. To, co ją cechuje to wysoka elastyczność – sięgająca 180 stopni. Dzięki temu bez problemu owiniemy folią wszystkie wymagające tego przedmioty, np. sprzęt AGD. Folia stertach również świetnie zabezpiecza meble podczas ich transportu lub przeprowadzki przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Możemy podczas zabezpieczania wybrać folię bezbarwną, jeżeli chcemy mieć możliwość szybkiego zidentyfikowania przedmiotu, bez konieczności zdejmowania folii lub zdecydować się na wersję czarną, dzięki której skutecznie ukryjemy zapakowaną zawartość.

Folia zabezpieczająca

Sławne „bąbelki”, które po naduszeniu strzelają, przydają się nie tylko do zabawy czy jako sposób na odstresowanie. Folia bąbelkowa to świetny materiał do pakowania podczas przeprowadzki, jeżeli chcemy zapakować rzeczy delikatne, np. szklane, w tym te o niestandardowym kształcie. Poza tym folia bąbelkowa jest dobrym izolatorem, chroniąc przed działaniem zmiennych temperatur i wilgoci, a także uszkodzeniem zewnętrznym podczas przewozu rzeczy.

Taśma pakowa

Taśmę pakową używamy do zaklejenia kartonów oraz przedmiotów owiniętych materiałem ochronnym – np. folią bąbelkową. Wykonana jest z wytrzymałego materiału kauczukowego, dzięki czemu jest rozciągliwa i zapewnia trwałe zabezpieczenie rzeczy podczas przewozu. W branży transportu jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do pakowania i zabezpieczania.

 

Koc przeprowadzkowy

Koc przeprowadzkowy idealnie nadaje się do zabezpieczania delikatnych powierzchni takich jak drewno, obicia tapczanów, krzeseł czy foteli. Dzięki kocom możemy być pewni, że nic nie zostanie porysowane podczas transportu a dodatkowo można je wykorzystywać cały czas, ponieważ praktycznie się nie zużywają i są wielokrotnego użytku podczas każdej przeprowadzki.

Akcesoria

Jeżeli musimy spakować meble, szkło, sprzęt RTV lub inne wrażliwe przedmioty, używamy również przekładki tekturowe do kartonów, tekturę falistą oraz wypełniacze.

Przekładki tekturowe przydadzą się do wyłożenia kartonu, w którym przewozi się szklanki, wazony i inne akcesoria wykonane ze szkła. Tektura falista jest doskonała do zabezpieczania przedmiotów, które wymagają cyrkulacji powietrza – to np. meble z drewna i obrazy. Z kolei wypełniacze do kartonów to przypominające chrupki kukurydziane, miękkie elementy, którymi zabezpieczysz pustą przestrzeń w kartonie – chroniąc w ten sposób np. owinięty folią czy zapakowany w dedykowany karton sprzęt RTV.

Jako profesjonalna firma WIKI w branży transportu oraz przeprowadzek wykorzystujemy wyżej wymienione materiały do zabezpieczenia mienia podczas przewozu. Gwarantujemy, że pakowanie idzie znacznie sprawniej, podobnie jak transport przedmiotów podczas przeprowadzki a w efekcie wyładowywanie i przeniesienie w miejsce docelowe.